NC BEAUTY SALON

آموزش قدم به قدم ارایش لایت صورت

آموزش قدم به قدم ارایش لایت صورت

میکاپ و آرایش یک مسئله مهم برای خانم های زیبا پسند به شمار می رود که در مهمانی ها و مجالس علاوه بر زیبایی چهره بر روی زیبایی لباس نیز تاثیر گذار خواهد بود.

زیرا میکاپ و شینیون بر روی زیبایی لباس نیز تاثیر می گذارد.

به همین دلیل در ادامه انسی صالحی میکاپ آرتیست تهران آموزش ملایم و لایت را نیز در ادامه توضیح می دهد. همچنین در خصوص نحوه رسیدگی و مراقبت از پوست، استفاده از انواع کرم ها، ماسک ها، آبرسان ها و لوازم آرایش مورد نیاز و مناسب پوست نیز توضیح می دهند. نکته بسیار مهم این است که استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب بسیار مهم است.

آموزش قدم به قدم ارایش لایت صورت

مراحل میکاپ کردن و آرایش

قدم اول:  استفاده از مرطوب کننده ها

قبل از آن که شروع به آموزش تخصصی و قدم به قدم میکاپ نماییم، هنرجویان باید نکاتی را بدانند. یکی از این نکات این اس که قبل از شروع به میکاپ باید پوست را آماده کرد. که برای این کار باید از مرطوب کننده های مناسب هر پوست استفاده کرد. زیرا مرطوب کننده ها برای پوست لازم است و در جوانسازی پوست تاثیر گذار است.

اسپری صورت

اسپری صورت محلول های پایه آبی می باشند که در برخی از موارد حاوی ویتامین‌ها و خوش‌بو کننده‌ می باشند. اسپری هایی که برای صورت استفاده می شوند، برای باز گرداندن رطوبت پوست استفاده نمی شود، بلکه به منظور حفظ رطوبت پوست در طول روز مورد استفاده میکاپ آرتیست قرار می گیرد . این اسپری ها در کاهش میزان خشکی پوست موثر است.

سرم ها

معمول سرم ها به دلیل سبک بودن محلولشان به راحتی جذب پوست می شود. سرم ها وظایف مختلفی دارند. به طور مثال از سرم ها برای مرطوب نگه داشتن پوست، جلوگیری از چین و چروک و افزایش شفافیت پوست استفاده می شود.

لوسیون ها

لوسیون ها از شایع ترین و مفید ترین مرطوب کننده ها برای پوست به شمار می رود. هنرجوی عزیز در زمان انتخاب لوسیون باید غیر کومدون زا  یا  non-comedogenic باشد. زیرا از بسته شدن منافذ پوست پیشگیری می کند.

کرم ها

افرادی که دارای پوست های خشک هستند، باید میزان بیشتری از کرم ها استفاده کنند. کرم ها از محلول های سنگینی ساخته شده است که به منظور آب رسانی به پوست استفاده می شود. کرم ها به دو دسته روز و شب تقسیم بندی می شود.

استفاده از انواع مرطوب کننده نیاز به مهارت دارد و بعد از یادگیری این مرحله توسط هنرجو، نصف مسیر آموزش قدم به قدم ارایش لایت صورت طی شده است.

نحوه استفاده از مرطوب کنند ها

مقدار کمی به اندازه یک سکه از مرطوب کننده ها را می دارید. با پخش کردن آن بر روی پیشانی کار شروع می شود. سپس از وسط صورت به سمت کناره ها باید این کار را ادامه داد. بعد این اقدام بر روی بینی انجام شود. گونه ها بعد از اتمام کار بر روی بینی باید مرطوب شوند. مرطوب کننده باید یک دست و صاف بر روی تمامی صورت زده شود و از بسته شدن منافذ  پوست باید جلوگیری نماید.

زمانی که به میزان مناسبی از مرطوب کننده ها بر روی پوست زده شود، به صورت دایره وار باید بر روی پوست پخش شود. قبل از شروع مابقی میکاپ صورت، باید کمی صبر کرد تا صورت خشک شود.

قدم دوم: نحوه استفاده از پرایمر

باید صورت به خوبی مرطوب شده باشد تا از پرایمر استفاده کرد. در صورت انتخاب هر نوع از آرایش نیاز است تا پرایمر استفاده شود. استفاده از آن قدم اولیه و مهم است.

پرایمر چیست؟

لایه زیرین به منظور صاف کردن پوست صورت و کمک به افزایش ماندگاری مورد استفاده قرار می گیرد. پرایمر ها ژل و کرم های نرم و لطیفی هستند که به منظور پر کردن خطوط و منافذ پوست مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین پوست های خشک و زبر را نرم کرده و برای میکاپ آماده می کند.

نحوه استفاده از پرایمر

برای شروع، مقدار کمی از پرایمر را بر روی برس آرایش قرار دهید. مقدار کمی از این کرم برای صورت کافی است.

سپس پرایمر را وسط صورت زده و به آرامی به سمت گونه ها، پیشانی و چانه پخش شود.

درصورت استفاده از پرایمر های برای کنار پلک ها بهتر است از محصولات تخصصی برای اطراف چشم استفاده شود تا آرایش را حفظ کرده و از بر هم خوردن آن جلوگیری نماید.

آموزش قدم به قدم ارایش لایت صورت

قدم سوم: سایه اولیه‌ی مایع

اولین لایه که در زمان میکاپ مورد نظر قرار می گیرد، سایه است که اولویت اول را دارد. انتخاب سایه مناسب برای میکاپ لایت می تواند باعث ایجاد تفاوت های زیادی شود.

به منظور انتخاب بهترین رنگ سایه بهتر است، اول بر روی چانه رنگ های اولیه را امتحان کنید. در صورتی که رنگ استفاده شده مدت از مدتی محو شود، ترکیب رنگ مناسبی را انتخاب کرده اید.

انتخاب ترکیب رنگ سایه برای هنرجویان در آرایش های اولیه کمی دشوار باشد، اما بعد از گذشت مدتی به راحتی این اتفاق خواهد افتاد.

برای شروع سایه از وسط صورت به سمت بیرون برس را حرکت دهید. زمانی که در حال پخش کردن سایه بر روی پوست صورت هستید، لایه اولیه میکاپ را فشرده نمایید تا تمامی چیم و چروک و خطوط پوست صورت پر شود و حالتی یک دست پیدا کند. برخی از لوازم آرایش برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

قدم چهارم:  استفاده از انواع کانسیلر یا پنهان کننده

انسی صالحی این قسمت را این گونه به هنرجوی خود آموزش می دهد که، به طور کلی دو نوع کانسیلر وجود دارد: مایع و جامد

برای آموزش نحوه استفاده از کانسیلر کلیک نمایید.

قدم پنجم: استفاده از کرم پودر

ممکن است استفاده از کرم پودر برای هنرجو و افراد کمی سخت باشد. باید میزان مورد نیاز برای صورت نیز به دست آید چون کم و یا زیاد استفاده کردن از این لوازم آرایش، باعث نازیبایی صورت می شود. در ادامه انسی صالحی در انسی بیوتی چند ترفند را آموزش می دهد.

برای شروع بهتر است از یک برس بزرگ و نرم برای مالیدن و پخش کردن یک لایه سبک بر روی کل صورت استفاده شود. برس را از پودر آغشته نمایید و کار خود را شروع کنید.

در صورتی که بخش هایی از صورت نیاز به پوشش دهی بیشتری دارد (قرمز و یا چرب است)، از کرم بیشتری استفاده کنید. با استفاده از برس آغشته شده با پودر تمامی خطوط و بخش های صورت را پوشش دهید تا صورت صاف و خوش حالت نشان دهد.

قدم ششم: نحوه استفاده از برنز کننده

برای استفاده از برنزکننده ها باید این نکته را دانست که باید از برس هایی که دارای موهای بیشتری بوده و مخصوص این کار هستند، استفاده شود. همچنین با هر بار استفاده از این لوازم آرایش پوست بیشتر تیره و برنز می شود.

نحوه انتخاب سایه مناسب برنز کننده

یکی از اشتباهاتی  که به وفور در آرایشگران آماتور و غیر حرفه ای دیده می شود، استفاده نا درست از سایه برنز کننده است. انسی صالحی این نکته را به هنرجویان خود بیان می کند، که در صورت عدم توانایی در انتخاب بهترین رنگ برنز کننده، بهتر است از سایه های دو درجه تیره تر از پوست را انتخاب کرد.

برای شروع استفاده از سایه برنزکننده از پیشانی شروع کرده و تا گردن ادامه باید داد. این کار باید در هر دو بخش صورت انجام شود.

همچنین در خصوص نحوه رسیدگی و مراقبت از پوست، استفاده از انواع کرم ها، ماسک ها، آبرسان ها و لوازم آرایش مورد نیاز و مناسب پوست نیز توضیح می دهند. نکته بسیار مهم این است که استفاده از لوازم آرایشی بدون سرب بسیار مهم است. برای دریافت بهترین و با کیفیت ترین خدمات زیبایی و آموزشی می توانید به سالن زیبایی انسی بیوتی (سالن زیبایی انسی صالحی) مراجعه نمایید. برای دریافت وقت می توانید با شماره های ۰۹۱۲۵۵۷۶۹۳۵ و ۰۹۱۲۸۴۹۵۸۹۳تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید نمونه کار های انسی بیوتی را در اینستاگرام دنبال کنید.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 20 =

Call Now Button