NC BEAUTY SALON

آیا با وجود کرونا میتوان ارایشگاه رفت ؟

آیا با وجود کرونا میتوان ارایشگاه رفت ؟

حفظ بهداشت در ارایشگاه های زنانه به دلیل حجم افرادی که مراجعه می کنند بسیار مهم است و باید در همه زمان ها توسط مسئولین و افرادی که به این مکان ها مراجعه می کنند، بهداشت رعایت شود.

چرا که با عدم رعایت بهداشت در این محیط ممکن است بیماری های خطرناکی حین استفاده از ابزار ها انتقال پیدا کند. این روز ها که افراد جهان در حال مقابله با ویروس کرونا هستند، بهداشت آرایشگاه های زنانه نیز مطرح شده است که برای بسیاری از افراد بسیار مهم بوده و نیاز دارند که به بهترین سالن زیبایی در تهران مراجعه کنند که مسائل بهداشتی را به درستی رعایت می کنند.

در ادامه انسی صالحی در خصوص ویژگی هایی که یک آرایشگاه باید در دوران شیوع کرونا داشته باشد را بیان می کند.

آیا با وجود کرونا میتوان ارایشگاه رفت ؟

نحوه انتقال بیماری ها در آرایشگاه ها

از اصلی ترین دلایلی که باعث انتقال بیماری به فرد در آرایشگاه ها می شود، انجام برخی از امور توسط افراد بی تجربه است که سبب انتقال سریع انواع بیماری های باکتریایی و پوستی شده و ممکن است در این میان به دلیل عدم توجه به بهداشت ابزار هایی که استفاده می شود بیماری های ویروسی و میکروبی ، انواع قارچ ها و حساسیت های دیگر را انتقال دهند.

به همین دلیل است که توصیه می شود از وسایل شخصی در آرایشگاه ها استفاده شود تا میزان انتقال بیماری ها تا حد زیادی کاسته شود.

از جمله وسایل دیگر آرایشگری که در سالن های زیبایی ناقل بیماری هستند عبارتند از:

پیش بند

هر فرد در سالن زیبایی انسی بیوتی دارای پیشبند مخصوص به خود است. زیرا پیش بند ها در چند بخش از بدن با گردن و پوست بدن تماس دارد و در صورتی که فرد به بیماری پوستی، زخم و یا آلودگی خاصی دچار باشند، به پیش بند منتقل می شود که این خود سبب انتقال به فرد دیگری می شود. قبل از استفاده از پیش بند ها از ضدعفونی بودن پیش بند ها اطمینان حاصل نمایید.

شانه سر

شانه سر باید به طور مرتب استریل شود. زیرا استفاده از آن در افراد مختلف ممکن است باعث انتقال بیماری هایی مانند جوش پوست سر و شپش شود.

قیچی و تیغ

برای افرادی که بعد از کوتاهی مو نیاز به استفاده از تیغ می باشد، باید از تیغ های یک بار مصرف و قیچی های ضد عفونی شده، استفاده شود تا از انتقال بیماری به فرد دیگر پیشگیری شود.

حوله

حوله هایی که معمولا در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، تمیز نیستند و در صورت نیاز به حوله، به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری های سر و مو، در صورت نیاز با خود حوله ببرید.

کلاه مخصوص انواع مش و رنگ مو

امروزه معمولا برای رنگ کردن و مش کردن مو از فویل های بهداشتی استفاده می شود که یک بار مصرف است و شانس انتقال بیماری در زمان استفاده از این فویل ها بسیار کم است. اما در صورت استفاده از کلاه های پلاستیکی بهتر است تا بعد از هر بار مصرف به طور کامل با مواد شوینده مناسب، مورد شستشو قرار داد.

بهترین سالن زیبایی برای حفظ موارد بهداشتی بهتر است وسایل و موارد زیر را باید داشته باشد:

ضد عفونی کردن مداوم دستگاه ها و وسایل مشترکی که مورد استفاده قرار می گیرد. مانند قیچی ، شانه و برس هایی که در زمان کوتاهی و اصلاح مو استفاده می شود.

استفاده از وسایل یک بار مصرف مانند پیشبند، دستکش، کلاه و … که برای هر فرد بوده و بعد از اتمام کار به سطل زباله انداخته شود.

حفظ بهداشت در ارایشگاه های زنانه به دلیل حجم افرادی که مراجعه می کنند بسیار مهم است و باید در همه زمان ها توسط مسئولین و افرادی که به این مکان ها مراجعه می کنند، بهداشت رعایت شود.برای دریافت وقت از سالن زیبایی زنانه در سهروری می توانید با شماره های ۰۹۱۲۵۵۷۶۹۳۵ و ۰۹۱۲۸۴۹۵۸۹۳ تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید نمونه کار های انسی بیوتی را در اینستاگرام دنبال کنید.

برخی از نکاتی که باید در زمان انجام خدمات آرایشگری نیز رعایت شود، عبارتند از :

برخی از نکات بهداشتی مهم که باید در هنگام و بعد از انجام انواع خدمات آرایشگری زیر رعایت شوند:

تتو کردن ابرو

استفاده کردن از مرغوب ترین مواد رنگی به منظور تتو کردن که خود از مهمترین اصل نکات بهداشتی به شمار می رود. استفاده از پماد های مخصوص به منظور بهبود جای زخم توسط آرایشگر توصیه می شود.

در صورت امکان تمامی وسایلی که برای میکاپ و یا کوتاهی مو نیاز است را تهیه کرده و به آرایشگاه بروید. داشتن حوله شخصی و وسایل میکاپ مخصوص مانند انواع برس ها می تواند از ابتلای بیماری های مختلف پیشگیری نماید.

در صورتی که در آرایشگاه نیاز است تا از از هرگونه کرم، شامپو، ماسک و موارد شبیه استفاده شود، حتما مورد تایید وزارت بهداشت و سلامت بوده و دارای مجوز باشد.

سخن آخر 

در آرایشگاه انسی بیوتی تمامی موازین بهداشتی رعایت می شود تا مراجعه کنندگان عزیز با خاطری آسوده خدمات آرایشی را دریافت نمایند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 19 =

Call Now Button